Ubytování v Řecku

pohled na apartmány v Caldera of santorini

pohled na apartmány a moře v Caldera of Santorini

Pokud se chystáte do Řecka, jistě vás bude zajímat, jaké jsou tamní možnosti ubytování. Při plánování dovolené v Řecku máte možnost vybrat z několika variant, které se od sebe liší především cenou a komfortem. V Řecku najdete prakticky všechny druhy ubytování od luxusních hotelů, levnějších apartmánů až po turistické kempy. Zajímavým řešením mohou být také například rekreační domy.

Nejčastěji turisté míří do hotelu. Ty nabízí komfort nejčastěji v podobě snídaně, polopenze či plné penze. Jen výjimečně se v řeckých hotelech setkáte s all inclusive. Hotely jsou rozdělené do určité kategorie podle počtu hvězd. Nejlevnější jsou hotely s jednou hvězdou, kde je ubytování velmi jednoduché. Turisté nejčastěji volí zlatou střední cestu v podobě tříhvězdičkových hotelů.

Obecně lze říci, že kvalita nižších kategorií hotelů není na příliš vysoké úrovni. V pětihvězdičkovém hotelu můžete počítat s bazénem a luxusním servisem. Více soukromí vám poskytnou apartmány nebo vily, zde je však potřeba počítat s vlastním zajištěním stravy. Mladí lidé často dávají přednost levným kempům nebo hostelům. Vybavenost kempů je velmi dobrá.

Důležité informace

Pokud sázíte na ubytování na „vlastní pěst“, pak je třeba mít na paměti, že táboření mimo vyhrazené kempy je přísně zakázáno. Hledáte-li luxus, raději si zajistěte ubytování již z ČR. Na místě jsou možnosti značně omezené, zejména pak v sezóně mají hotely většinou plno.