Nejkrásnější ostrovy v Řecku

Dovolená v Řecku, pokud máte sjednané cestovní pojištění, se může stát krásným zážitkem pro rodinu nebo romantickou vzpomínkou na společnou dovolenou pro pár. K Řecku patří až 227 obydlených ostrovů, tady je 5 turisticky nejoblíbenějších z nich.

Karpathos

Říká se, že Karpathos je nejkrásnější z dodekanských ostrovů. Nachází se v jižní části Egejského moře a má odlehlejší polohu než ostatní řecké ostrovy. Turismus kvete většinou na jihu ostrova, kde najdete exotické pláže s jemným pískem. Hlavně plážím vděčí za oblíbenost u rodin s dětmi.
Vynikající pláže najdete v letoviskách Pigadia (starší jméno pro město Karpathos), Amoopi nebo Arkasa. Centrální a severní část ostrova zůstává autentická s typickými řeckými vesnicemi. Krajina je obklopena řadou turistických stezek, díky kterým můžete objevit mnoho nádherných míst.

Kasos

Tento turismem nedotčený ostrov leží mezi Krétou a Karpathosem. Pro Řeky je vyhlášeným místem pro výrobu nejlepších sýrů a mléčných výrobků. Aghia Marina je jediný podnik ostrova, který dodává jemné řecké výrobky po celém Řecku. Na ostrově je přitom jenom asi tisíc obyvatel.
Pobřeží ostrova Kasos je asi 50 km dlouhé. Jeho “chybějící” délku zcela vyrovnává krása pláží. Návštěvníci mohou navštívit pláž Antiperatos, která se může pochlubit modrozelenou vodou. Pláž samotná se skládá ze tří půvabných zátok.

Kos

Ostrov Kos hledejte blízko tureckého pobřeží. Je to oblíbený turistický ostrov, který nabízí moderní letoviska i klidné samoty daleko od masové turistiky. Zlaté pláže, čisté moře a turistické služby najdete na jihu ostrova. Rodiny s dětmi mají v oblibě střediska s písečnými plážemi, jako je Kardamena nebo Kefalos.
I pro obdivovatelé starověkých památek je ostrov zajímavý. Stopy benátské a osmanské architektury mohou být obdivovány v Kosu, hlavním městě ostrova. Historie ostrova a mnoho památek je úzce spojeno s Hippokratem, otcem moderní medicíny.

Kalymnos

Ostrov Kalymnos se nachází mezi jižními ostrovy v Egejském moři, poblíž tureckého pobřeží. Je oblíbený pro své divoké skalnaté hory a v posledních letech se stal přední lezeckou destinací. Najdete zde mnoho dobrých turistických a horolezeckých cest.
Pláže na Kalymnosu obzvlášť okouzlí milovníky míru, kteří se chtějí vyhnout masové turistice. Nejoblíbenější písečná pláž ostrova je Masouri. Kamenná pláž Myrties je se svými s mělkými vodami vhodná pro děti.

Skopelos

Skopelos přitahuje především milovníky přírody. Je nejzelenějším ostrovem v Řecku. Více než polovina ostrova pokrývá panenské borové lesy. Vůně borovic je smíšena s vůní divokých bylin a květin. Za své jméno vděčí množství útesů podél pobřeží. Skopelos totiž v překladu znamená útes.

Ostrov je řídce osídlená a hornatá lesní krajina, kterou oživuje archeologické naleziště. Příjemné oblázkové pláže jsou příjemnou dovolenou. Nejlepší pláž je Kastani, asi 25 minut od hlavního města Skopelos.