Počasí v Řecku

ostrov Zakynthos

ostrov Zakynthos

Řecké podnebí je velice teplé a stálé. V letním období zde panují tropická vedra, zimy jsou mírné a deštivé. Právě stálé počasí je jedním z důvodů, proč do Řecka míří tolik turistů zejména v letních měsících. Klima je zde typické středomořské. Turistická sezóna začíná v dubnu a končí v říjnu. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 30°C, v červenci a v srpnu však nejsou výjimečné ani teploty kolem 40°C. Po celé léto převládá jasná a slunečná obloha. Srážky v létě lze očekávat jen výjimečně, a pokud se objeví, tak jen krátce a za pár minut opět svítí slunce.

Aktuální počasí v Řecku – Corfu:

Většina turistů míří do Řecka o letních prázdninách. Pokud nemáte rádi velká horka, jeďte raději mimo sezónu, ideálně v červnu nebo v září. V červenci svítí slunce neuvěřitelných 12 hodin denně, poté se to pomalu zkracuje (srpne a září 10 – 11 hodin). Jestliže chcete navštívit památky a dáváte přednost aktivní dovolené, vhodnými měsíci pro návštěvu Řecka je duben a květen. Příroda se probouzí k životu, všechno kolem kvete a teploty se pohybují kolem příjemných 22°C. V těchto měsících slunce svítí až 9 hodin denně.

Nejlépe si dovolenou v Řecku užijete v létě na pláži. Pokud ještě nemáte plány na letošní léto, podívejte se na nabídku dovolené v Řecku last minute.

Pokud máte rádi teplé moře, pak vězte, že o letních prázdninách se průměrná teplota pohybuje kolem 25°C. Jarní měsíce lákají turisty také k návštěvě řeckých ostrovů. Velkou výhodou je malý počet turistů, příjemné klima a nádherná příroda. Také podzimní počasí je v Řecku poměrně příjemné. Teploty pomalu klesají, sluneční aktivita ubývá jen pozvolna a moře je stále teplé a vhodné ke koupání.

Největší množství srážek se objevuje v severozápadní části Řecka u ostrova Korfu. V zimě teploty klesají až na 10°C a slunce svítí pouze 4 hodiny denně. Zimy jsou v Řecku mírné a vlhké, srážky jsou většinou dešťové. V horských oblastech se mohou objevit také sněhové srážky. Zajímavostí je, že v prosinci a v lednu proprší až 15 dní v měsíci. V tomto období do Řecka míří asi nejméně turistů.

Počasí v Řecku nikdy není stejné. Na ostrovech bývá více větrno nežli na pevnině, každý ostrov nabízí trochu jiné klimatické podmínky.