Jaká místa v Řecku navštívit?

kréta

Kréta

Řecko je překrásnou a prosluněnou destinací nabízející více, než jen povalování se na písečné pláži a koupání v průzračném moři. Vybírat si můžete mezi několika řeckými ostrovy, jež vás nadchnou svými pamětihodnostmi a zajímavostmi.

Pokud plánujete dovolenou v Řecku, přijde vám tento článku určitě vhod. V následujících kapitolách totiž naleznete informace, kam se podívat na ostrově Kréta nebo Kos. Právě zde můžete objevit potřebnou inspiraci pro plánování zahraničního zájezdu.

Co skrývá tajuplná Kréta?

Padne-li volba na ostrov Kréta, pak vězte, že se octnete na jednom z největších řeckých ostrovů. Největším tahákem se pro vás stanou pravděpodobně Mínojské paláce, jichž se na ostrově nachází hned několik.

Velice oblíbená je například nejdelší soutěska v Evropě s názvem Samaria, ostrovní pevnost Spinalonga nebo Vai. Tak se říká jediné palmové pláži, kde si budete připadat, jako v pohádce.

Jestliže vás přitahuje spíše ostrov Kos, určitě budete mít také co poznávat. Ideálně, pokud zajedete přímo do hlavního města, kde se nachází větší část významných pamětihodností. Jmenovat lze například Ódeion, Defterdarovu mešitu, Johanitskou přístavní pevnost, Antickou agoru a Archeologické muzeum. Z hlediska objevování půjde o tu nejlepší dovolenou ve vašem životě.

Objednejte si zájezd na Kos a Krétu

Řecko musí svými lokalitami zaujmout naprosto každého. Pakliže se to povedlo i ve vašem případě, rozhodně neotálejte a hledejte svou vysněnou a nezapomenutelnou dovolenou už nyní. Pomocnou ruku s hledáním a ve výsledku i s objednáním dovolené vám podá internetový portál Cestolino.cz.

Specialista na vybrané destinace, který kromě přemíry zájezdů nabízí recenze hotelů, apartmánů a ostatních ubytovacích zařízení. I to vám přijde vhod při volbě noclehu a na budoucí cestu se tak budete moci připravit opravdu důsledně.