Rhodos

pohled na pobřeží Rhodosu

pohled na pobřeží Rhodosu

Řecký ostrov Rhodos patří bezesporu k těm nejoblíbenějším. Kromě krásné a malebné přírody, mnoha historickým památkám a stálého počasí můžete počítat také s nižšími cenami oproti ostatním řeckým ostrovům. Je to dáno tím, že se zde turistický ruch začal rozvíjet o něco později, zato velice intenzivně. Poznejte s námi tento jedinečný ostrov o něco lépe.

Základní informace

Rhodos je největší z ostrovů Dodekanésos a zároveň čtvrtým největším řeckým ostrovem. Nachází se v jihovýchodní části Egejského moře, jen 16 km od tureckého pobřeží. Ostrov je dlouhý přibližně 78 km a široký 30 km. Nachází se zde mezinárodní letiště, které je jen 16 km jižně od hlavního města, které nese stejný název – Rhodos. Letecké spojení je sem velmi dobré také z ČR. Kromě letecké dopravy zde perfektně funguje také lodní. Doba letu trvá přibližně 2 hodiny a 50 minut.

Rhodos bývá často označován také jako „růžový nebo ibiškový“ ostrov. Toto místo vás uchvátí azurovým a čistým mořem, nádhernými plážemi a také poutavými legendami, které jsou s ostrovem spojené. Rhodos můžeme označit také jako ostrov věčného slunce, neboť zde slunce svítí až 340 dní v roce. Najdeme zde v hojném množství krásné ibišky, vinnou révu, olivové háje a nechybí také hornatá území. Není divu, že Rhodos je považován za nejpůsobivější ostrov. Nachází se zde až 29 vzácných druhů rostlin, které jinde nenajdete.

Památky a zajímavá místa na Rhodosu

Na Rhodosu je celá řada zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Jmenujme ty nejzajímavější. Jedním z významných měst je hlavní město Rhodos, konkrétně historické centrum, které je od roku 1988 součástí seznamu památek světového dědictví UNESCO. Najdeme zde středověký Palác velmistrů a také významný přístav Mandráki, ve kterém prý stál jeden z divů světa – Rhódský kolos.

Turisté často nevynechají pláž Prasonisi, která je skutečně unikátní. Nachází se na nejjižnějším výběžku ostrova a spojuje dvě pevniny. Toto místo je přímo ráj surfařů, neboť zde téměř neustále fouká vítr.

Patrně nejkrásnější z celého Rhodosu je městečko Lindos, kterému nechybí historie, romantika a malebná zákoutí. Pro toto městečko jsou typické křivolaké uličky s bíle natřenými domy. Za pozornost stojí výhled na město, které lze spatři z vrcholu strategicky umístěného kopce, na kterém jsou pozůstatky středověké johanitské pevnosti a chrámu.

A pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít údolí motýlů, které je skutečně fenomenální. Nejvhodnější období k návštěvě je červenec a srpen. Díky dokonalému mikroklimatu se zde daří především nočním motýlům.

Pláže na Rhodosu

Na pobřeží ostrova se nachází krásné písečné i oblázkové pláže, které střídají romantické zátoky. Pláže jsou velmi dobře turisticky vybavené. Všechny pláže jsou veřejné, platí se pouze za slunečníky a lehátka. Jednou z nejkrásnějších pláží je Tsambika, která je pokrytá jemným pískem a na jedné straně tvoří nádherné duny. Vstup na pláž je zcela zdarma a na své si zde přijdou také milovníci adrenalinu.

Pokud vás baví vodní hrátky, navštívit můžete také oblíbený akvapark Falikari, který si oblíbí nejen děti, ale také dospělí. Nachází se zde nepřeberné množství skluzavek, divoká řeka, tobogány, vířivky, lanové dráhy a mnoho dalších atrakcí.

objednavka