Korfu

pláž na Korfu

pláž na Korfu

Ostrov Korfu nazývaný též Kerkyra se nachází v severozápadním rohu Řecka. Korfu je vyhlášený tím, že je zde neuvěřitelná zeleň. Oproti typické řecké krajině, zde najdete velmi bohatou vegetaci. Ne nadarmo je to zde jako v zeleném ráji. Korfu je nejsevernější z Jónských ostrovů, které se nachází při západním pobřeží Řecka. Díky zeleni jsou zde letní vysoké teploty snesitelnější, než například na poměrně vyprahlé Krétě.

Základní informace

Korfu je díky své rozloze, která činí 592 km2 druhým největším jónským ostrovem. Od Albánie jej dělí v nejbližším místě jen 2,5 km. Ostrov má vlastní mezinárodní letiště, které se nachází jen 5 km od centra hlavního města Kerkyry. Doprava na Korfu je tedy velmi pohodlná. Kromě letadla je zde také pravidelné trajektové spojení. Na Korfu se nachází jedny z nejkrásnějších řeckých pláží. Díky členitému pobřeží je zde pláží opravdu mnoho.

Počasí na Korfu

Na Korfu je středozemní klima. Zimy jsou zde mírné a léta teplá s minimem srážek. Sníh se může objevit v horských oblastech. Zajímavostí je, že zde příliš nefouká vítr, takže se léto může zdát velmi horké. Není vzácností, když teploty dosahují až ke 40 stupňům. Za pozornost stojí krásné čisté pláže, azurové moře a především rozkvetlá malebná příroda, která je na Korfu doslova překrásná. Vzduch je prosycen vůní rozkvetlých keřů a alejí. Dostatečná zeleň lemující pláže vám poskytne tolik potřebný stín.

Památky na Korfu

Ostrov Korfu nabízí celou řadu významných památek. Na své si tedy přijdou i milovníci historie. Nedaleko hlavního města Kerkyry se rozléhá překrásný zámeček Achillion, který byl postavený pro rakouskou císařovnu Alžbětu, kterou známe jako Sissi. Zámek lemují krásné terasovité zahrady.

Nejznámější památkou ostrova je malý klášter Vlacherna, který se taktéž rozléhá blízko hlavního města u břehu poloostrova Kanoni. Cesta ke klášteru vede přístavním molem, jež spojuje ostrov s pevninou. Za poznání stojí také hlavní město Kerkyra. Historické centrum bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Dalším turistickým lákadlem je vesnička Paleokastritsa, která se nachází v severozápadní části a přináší nádherný výhled do okolí. Tato vesnička je zároveň přístavem.

Pláže na Korfu

Na Korfu jsou pláže opravdu nádherné. Turisté zde naleznou nekonečně dlouhé písčité pláže, které se táhnou zejména v jižní části ostrova. Na východní straně se rozkládají oblázkové pláže s malými jeskyněmi, které lákají k romantickému večernímu posezení.

Jedna z nejhezčích pláží ostrova se nachází kousek od městečka Sidari. V pobřežních skaliscích se nachází různé jeskyně a úzké průplavy.

A protože by byla škoda celou dovolenou a Korfu jen proležet na pláži, můžete si zde zapůjčit vůz a procestovat ostrov křížem krážem. Je zde dokonce i půjčovna vozů, která zde má českou pobočku.

objednavka