Cestovní pojištění není žádná věda! Jak vybrat správně?

Řecko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy. Není divu, přináší lákavou kombinaci exotické atmosféry, levných cen, čistého moře a zábavy. Ani před odjezdem do Řecka nesmíte zapomínat na vhodné cestovní pojištění. Jedině skrze něj ochráníte váš majetek, vaše bezpečí a zdraví, ale především peněženku.

Eliminuje mnoho rizik

Představte si například situaci, kdy na letišti v cílové destinaci zjistíte, že nemáte zavazadla a navíc jste ztratili doklady. Nebo se při cestování zraníte, udělá se vám nevolno. I samotná dovolená představuje určitá zdravotní rizika. Nenechte se mýlit, protože zranit se nebo onemocnět můžete docela snadno na dovolené stejně jako v domácím prostředí. Klasické cestovní pojištění do Řecka všechna tato rizika řeší finanční kompenzací a asistenčními službami, které vám budou v extrémních situacích k dispozici.

Sjednáním online ušetříte

Z hlediska úspory času i peněz je výhodnější sjednání pojištění do Řecka online. Nejdříve si vyberete tarif, poté už stačí jen vyplnit údaje o všech cestujících. Několikrát si raději zkontrolujte datum příjezdu a odjezdu. Online pojistka je platná od druhého dne, smlouvu obdržíte na e-mail. Okamžitě si z ní opište číslo na asistencí službu a noste ho u sebe. Když se dostanete do problémů, ihned na ni volejte a řiďte se pokyny operátora.

Vhodné připojištění vás uchrání od zbytečných starostí

V případě jakýchkoliv nejasností se nebojte ptát a určitě se nezapomeňte také informovat o formách připojištění, které se týkají například extrémních či adrenalinových sportů. Mezi další speciální připojištění se pak řadí také ochrana proti riziku ztráty nebo poškození majetku, nebo pojištění proti způsobeným škodám majetku třetí osoby (tj. pojištění odpovědnosti, o kterém se více dozvíte zde). Přečtěte si ještě nejčastější dotazy k pojištění do zahraničí, ať jste na cestu dokonale připraveni!