Mapa Řecka

Řecko se rozléhá na Balkánském poloostrově a je tvořeno také ostrovy. Pevninu omílá Středozemní, Egejské a Jónské moře. Je tvořeno pevninskou část na jižním konci Balkánského poloostrova, dále pak poloostrov Peloponés, jež je oddělený Korintskou úžinou a nespočet ostrovů a ostrůvků, které se z velké části nachází především v Egejském moři.

Největším řeckým ostrovem je Kréta. Tento hornatý ostrov se vyznačuje převážně suchým podnebím. Srážky se zde objevují zejména v zimním období. Některé se téměř dotýkají tureckých břehů. Nejvyšším bodem Řecka je pohoří Olymp. Pro Řecko je typické střídání velkého počtu horských masívů, kotlin a hřebenů. Více než 80 % řecké pevniny pokrývají hory. Rozsáhlejší nížiny jsou celkem tři – Thrácká, Thessálská a Makedonská.

Na severu se nachází zalesněná pohoří, je zde větší vlhko a lepší úroda. V zimě se v této lokalitě může objevit i sníh. Na jihu je tepleji a větší sucho. Řeky jsou zde krátké, velmi prudké a v letním období téměř vyschlé. Hlavním městem Řecka jsou Athény, které máme neodmyslitelně spojeny s mnoha významnými památkami. Bez nadsázky lze říci, že jde o město s nejslavnější historií na světě. Patrně každý zná Akropoli, která se v Athénách nachází. Mezi další významné památky patří Korint a Olympia – kolébka Olympijských her. Mnoho řeckých památek je pro svou jedinečnost zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Pokud se chystáte Řecko nebo některý z ostrovů navštívit, sledujte naši mapu Řecka. Můžete se tak podívat, kde přesně se nachází Jónské a Saronské ostrovy, Sporady, Severovýchodní egejské ostrovy, Kyklady, Dodekanésy a Kréta.

Přinášíme vám podrobnou mapu Řecka i s přilehlými ostrovy:

Mapa Řecka

Mapa Řecka

Po kliknutí na obrázek se vám mapa zvětší.

Řecko si můžete prohlédnout i na Google Maps: